KEMAHLILAR DERNEĞİ YENİ BAŞKANI HÜSEYİN ÇAKMAKTAŞ

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 13.Olağan Genel Kurul toplantısı Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yayın: 14 Şubat 2023 - Salı - Güncelleme: 14.02.2023 15:14:08
Editör -
Okuma Süresi: 5 dk.
Takip EtGoogle News

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 13.Olağan Genel Kurul toplantısı Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Fahrettin Arslan'ın yeniden aday olmadığı Genel Kurulda, seçime tek aday olarak giren İstanbul Kemahspor Başkanlığı görevini de yürüten Hüseyin Çakmaktaş, oy birliğiyle Kemahlılar Derneği'nin yeni Başkanı seçildi.

Genel kurula; THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal, TBMM Başmüşaviri Hüsamettin Şanal, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, GSYİAD Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, EKEV Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, AYEDEF Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Üsküdar Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Çakmaktaş ve Sevgi Aydın, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Mehmet Oral, Gurbet24 TV Genel Yayın Yönetmeni Şener Kara, köy dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Çengelköy’de bulunan dernek merkezinde gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat yaparken, kâtiplikleri Kemahlılar Derneği eski Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Mezra Köyü Dernek Başkanı Hamza Toğuç yaptı.

Genel kurulda konuşan Kemahlılar Derneği Başkanı Fahrettin Arslan, görev süresi içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyet ve etkinlikleri slayt eşliğinde anlattı.

Başkan Fahrettin Arslan, görev süresi içerisinde Kemahlılara yakışır hizmetler yaptıklarını belirterek, "Sizlerin teveccühleriyle 4 yıl başkanlık gibi onurlu bir görevde bulundum. Arkadaşlarımızla birlikte, sizlerinde destekleriyle birçok ilke imza attık ve güzel hizmetler gerçekleştirdik. Kemahlılar Derneği bayrağını hep yükseklere taşımanın gayreti içerisinde olduk. Bugün bu hizmet bayrağını Hüseyin Çakmaktaş ağabeyime bırakacak olmanın onurunu yaşıyorum. Kendisinin bu bayrağı daha da yukarılara taşıyacağına yürekten inanıyorum. Başkanlığım döneminde her daim yanımızda olan, kaymakamlarımıza, belediye başkanımıza, işadamlarımıza, gazeteci arkadaşlarımıza, birlikte çalıştığım yönetim kurulu üyelerine ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bundan böylede memleketimiz için üzerimize düşecek her göreve hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum" dedi.

ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, AYEDEF Başkanı Gürsel Sarımaden ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar da yaptıkları konuşmalarda, genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, geçmiş yönetime hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler ve yeni seçilecek yönetime başarılar dilediler.

Denetleme raporu ve gelir gider tablosunu Tevfik Başkurt, tahmini bütçeyi Şemsettin Akçakaya’nın okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar oybirliğiyle ibra edildi.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Seçime tek aday olarak giren İstanbul Kemahspor başkanlığı görevini de yürüten Hüseyin Çakmaktaş, üyelerin tamamının oyunu alarak oy birliğiyle Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin yeni Başkanı seçildi.

Seçimin ardından konuşan Kemahlılar Derneği'nin yeni Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, şahsına ve yönetim kuruluna gösterilen güvene teşekkür ederek, "Biz bugün almış olduğumuz bu hizmet bayrağını arkadaşlarım ve Kemahlıların desteğiyle daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Fahrettin Arslan başkanımıza, ekip arkadaşlarına ve bugüne kadar derneğimizde görev almış tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizlerde gönül birlikteliğiyle Kemah ve Kemahlılar için çalışacağız" dedi.

Başkan Hüseyin Çakmaktaş konuşmasının ardından, Kemahlılar derneğinde önceki dönemlerde başkanlık yapan, Hüsamettin Şanal, İhsan Payalan, Mehmet Oral ve Fahrettin Arslan’ı kürsüye davet ederek, el ele tutuşarak birlik beraberlik mesajları verdiler.

Genel kurulun sonunda, Fahrettin Arslan, birlikte görev yaptığı yönetim kurulu üyelerine birer teşekkür plaketi takdim etti.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Hüseyin Çakmaktaş Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Aziz Kondur, Şenel Kartal, Zühtü Özberk, Naci Binay, Abuzer Dinçer, Zeynep Hançer, Nejdet Çoban, Songül Akkaya, Muhammed Ünal ve Yasin Atiktürk.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Hüsamettin Şanal, Şerafettin Ulutürk ve Süleyman Birdal seçildiler.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Öne Çıkanlar
Çok Okunanlar
1.
Gurbet24