İSTANBUL KEMAHSPOR BİR BÜYÜK BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI
İSTANBUL KEMAHSPOR BİR BÜYÜK BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

İstanbul'da Erzincan'ın ilk federe Spor Kulübü olan ve futbol takımının yanı sıra, birçok amatör branşlarda başarı ile faaliyet gösteren nadir kulüplerden biri olan İstanbul Kemahspor Kulübü atletleri, Türkiye Yürüyüş Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza attılar.

Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası, 4 ülkeden gelen atletlerin de katılımıyla Antalya'da gerçekleşti. İstanbul Kemahspor Kulübü atletlerinin büyük başarı gösterdiği şampiyonada U16 kızlar yarışmasında Tülin Ek Türkiye Şampiyonu oldu.

Antalya Konyaaltı'nda yapılan Türkiye Yürüyüş Şampiyonasına, Antrenör Orhan Avcı ve Tansel Ateş ile birlikte katılan İstanbul Kemahspor Kulübü atletleri, Tülin Ek, Esra Bingöl, Ganime Çataltaş, Elif Nur Çeçen, Kadir Danışmaz, Ozan Bayram ve Diyar Bayram İstanbul'a büyük başarı ile döndüler.

Tülin Ek U16 kızlar yarışında Türkiye Şampiyonu olurken, U18 kızlar yarışında Esra Bingöl 4'üncü, Ganime Çataltaş 6'ıncı, Elif Nur Çeçen ise 8'inci oldu.

U18 erkekler yarışında ise, Kadir Danışmaz 5'inci, Ozan Bayram 7'inci ve Diyar Bayram 9'uncu olarak dereceye girdiler.

Dereceye giren sporculara madalyalarını takan Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, atletleri tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu.

Erzincanlıların Sesi'ne açıklama yapan İstanbul Kemahspor Kulüp Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, İstanbul'da Erzincan'ı en güzel şekilde temsil ediyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bir kez daha memleketimizin adını altın harflerle yazdırmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çoğu profesyonel kulüpten bile daha çok branşta faaliyet gösteriyoruz. Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını ve Kemahlıların, Erzincanlıların her şeyi başarabileceğini kanıtlıyoruz.

Türkiye Yürüyüş şampiyonasına katılan sporcularımız, güçlü rakipleri karşısında büyük başarı elde ettiler. Çocuklarımız şampiyonadan madalya ve kupalarla döndüler. Biz çocuklarımızın İstanbul Kemahspor forması ile gelecekte daha iyi dereceler elde edeceklerine inanıyoruz.

Çocuklarımızın bu başarısında büyük katkıları bulunan Antrenörlerimiz Orhan  Avcı ile Tansel Ateş'i tebrik ve teşekkür ediyorum. Türkiye Şampiyonu olan yavrumuz Tülin Ek başta olmak üzere dereceye giren Esra Bingöl, Ganime Çataltaş, Elif Nur Çeçen, Kadir Danışmaz, Ozan Bayram ile Diyar Bayram yavrularımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar