BATiAD'IN YENi BASKANI BEKiR TANER ATES
BATiAD'IN YENi BASKANI BEKiR TANER ATES


2010 yılında kurulan Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş İnsanları Derneği (BATİAD) 6.Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa, Ateş İplik Yönetim Kurulu Başkanı Kemaliye'nin Ergü Köyünden Bekir Taner Ateş seçildi.


Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi görevlerini de yürüten Bekir Taner Ateş ile Erhan Can'ın hazırladığı iki listenin yarıştığı Genel Kurul’da, Erhan Can'ın aldığı 120 oya karşın, 132 oy alan Bekir Taner Ateş BATİAD'ın yeni başkanı seçildi.

Wish More İstanbul Hotel de gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan başkanlığını Ali Bican, katiplikleri Tevfik Tamer Ulusel ve Mustafa Şener'in yaptığı Olağan Genel Kurul'da, faaliyet ve denetleme raporlarının okunmasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar ibra edildi.


Olağan Genel Kurul'da tüzük değişikliği ile, derneğin adındaki "İşadamları" ibaresi "İş İnsanları” olarak değiştirilirken, seçimli genel kurulun da, 3 yılda bir Mayıs Ayı içerisinde yapılması kararı alındı.

Genel Kurul'da 2 Başkan Adayı Ateş ve Can, göreve geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar ve projeleri hakkında birer konuşma yaptılar ve listelerinde bulunan yönetim kurulu üyelerini tanıttılar.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Bekir Taner Ateş ile Erhan Can'ın hazırladıkları İki listenin yarıştığı seçimde, 132 oy alan Ateş BATİAD'ın yeni başkanı seçilirken, Can 120 oy aldı.


Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş İnsanları Derneği (BATİAD) başkanlığına seçilen Ateş İplik Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Taner Ateş büyük alkışlar eşliğinde yaptığı teşekkür konuşmasında birlik beraberlik mesajları verdi.

Kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını belirten Bekir Taner Ateş, "Şahsıma ve arkadaşlarıma gösterdiğiniz teveccüh için hepinize çok teşekkür ediyorum. BATİAD’ın kuruluşundan bugüne kadar gerek yönetici olarak gerekse de üye olarak hizmeti geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün devraldığımız bu hizmet bayrağını, arkadaşlarımla birlikte daha yükseklere taşıma gayreti içerisinde olacağız. Tecrübelerimizi sizlerden alacağımız görüş ve öneriler ile birleştirerek Bayrampaşa piyasasının gelişmesi için kullanacağız. El ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde Bayrampaşa’yı daha ileriye taşıyacağız" dedi.


BATİAD başkanlık görevini Bekir Taner Ateş’e teslim eden Şerafettin Kurt ise, “2010 yılında çevremize ve bölgemizdeki insanlara faydalı olmak için BATİAD'ı kurduk ve iyisiyle kötüsüyle Bayrampaşa piyasasına katkı sunmaya çalıştık. Emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.  6.Olağan genel kurulumuzda bayrağı Sayın Bekir Taner Ateş'e teslim ettim. Taze kan her zaman iyidir. Yeni bir enerjiyle BATİAD’ın bayrağını daha iyi yerlere taşıyacağına inancım tamdır. Tek isteğim yeni başkana herkesin destek vermesidir. Ben yine bu bölgede, piyasamızda olmaya devam edeceğim. Sonuna kadar BATİAD'ın arkasında olacağım ve destek vereceğim" dedi.

BATİAD'ın Bekir Taner Ateş başkanlığında ki Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Nuri Uğurlu, Ramazan Besli, Cem Çağlayan Emik, Mehmet Sabri İstemez, İsmet Öztunç, Cem Agül, Mehmet Kocaman, Rasim Mazlum, Sabri Atila, Yücel İsmailoğulları, Musa Özkaynak, Refik Sarıay, Ata Kalkan, Mehmet Aydın, Tamer Aktaş, Selman Şeren ve Enver Turtaş seçildi.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise; Erol Bayram, Tevfik Tamer Ulusel, Vedat İsmet Akın, İzzet Uzundere, Şenol Mintaş ve Hikmet Bilecen seçildiler.


Aslen Kemaliye'nin Ergü Köyünden olan BETİAD Başkanı Bekir Taner Ateş, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul 3.sınıfa kadar Kemaliye’de okuduktan sonra İstanbul'a gelerek, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

Ateş İplik San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmekte.

18. Dönem İstanbul Ticaret Odası (İTO) komite seçimlerine Elyaf ve İplik komitesinden İTO Meclis Üyeliğine seçildi ve halen bu görevine devam etmekte.

Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik ve üyeliği bulunan Bekir Taner Ateş, evli ve 2 çocuk babası.
Haber Videosu
Yorumlar