ERGAB, SAZLI SOZLU PROGRAMLA SEZONU ACTI
ERGAB, SAZLI SOZLU PROGRAMLA SEZONU ACTI


Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) her ay organize ettiği ve yaz sezonu dolayısıyla ara verdiği İstişare ve Dayanışma Toplantılarının 2019-2020 kış sezonu startını, sazlı sözlü bir programla coşku içerisinde verdi.


Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı ve KEFTUD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Coşkun'un ev sahipliğinde, Sultangazi de bulunan Asıltat merkez binasında düzenlenen kış sezonun ilk İstişare ve Dayanışma Toplantısında bir araya gelerek, yeni sezon ile ilgili çalışmalarını değerlendirdi.


Toplantıya, ERGAB üyelerinin yanı sıra, Erzincan İl İlçe Dernekleri Platformu ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ensar Dağcı ve Sultangazi Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Bekir Türkben de katıldı.


ERGAB Genel Sekreteri Ercan Babacan'ın Moderatörlüğünü yaptığı toplantıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, toplantıya katılarak coşkularına ortak olan STK başkanlarına ve sezonun ilk toplantısına ev sahipliği yaparak, kendilerini ağırlayan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun'a teşekkür etti.


Yaz sezonu dolayısıyla ara verdikleri toplantıları, kış sezonu ile birlikte başlattıklarını ifade eden Başkan Sedat Sevim, "Yaz sezonunda ara verdiğimiz toplantılarımızın yeni sezon startını bugün veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu kış sezonunda da her ay bir hemşehrimizin ev sahipliğinde bir araya gelerek, dayanışmamızı sağlayacağız. İstanbul'da gazetecilik yapan hemşehrilerimizi bir çatı altında toplama misyonuyla kurulan ERGAB, kısa zamanda bu misyonunu başarıyla yerine getirdi. Yazılı ve görsel basında çalışan çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturdu ve Erzincan sivil toplum kuruluşları arasında da önemli bir yere oturdu. Yakın zamanda üyelerimize yönelik Erzincan gezisi organize etmeyi hedefliyoruz" dedi.


Toplantıya ev sahipliği yapan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun da konuşmasında, ERGAB üyeleri ve ilçelerin STK başkanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasından büyük mutluluk duyuyorum. Erzincan STK'ları ile ERGAB'ın birlik beraberlik içerisinde çalışmasının, Erzincanımızın kalkınıp gelişmesine önemli katkılar sunacağına inanıyorum" dedi.


İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu ve Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü de konuşmalarında, ERGAB üyeleri ile bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada ERGAB ile el ele gönül birlikteliği içerisinde Erzincan'a hizmet edeceklerini belirttiler.


Toplantıya katılan ERGAB üyeleri ise, ERGAB Ailesinin her geçen gün hızla büyüdüğüne vurgu yaparak, ERGAB Ailesinin içerisinde bulunmanın kendileri için onur olduğunu ve birlik beraberlik içerisinde yollarına devam edeceklerini belirttiler.ERGAB Başkanı Sedat Sevim'in toplantıya ev sahipliği yapan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun'a Erzincan Temalı Minyatür Tablo hediye etmesinin ardından, Yöre Sanatçısı Oktay Yardımcı'nın cümbüşü eşliğinde türküler söyleyen davetliler doyasıya eğlendiler.
Haber Videosu
Yorumlar