REFAHiYELiLER, iFTAR BEREKETiNi PAYLASTI
REFAHiYELiLER, iFTAR BEREKETiNi PAYLASTI


Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği Geleneksel İftar programında buluşan gurbette yaşayan Refahiyeliler, Ramazan ayının coşkusunu iftar sofrasında birlikte yaşadılar.


Fenerbahçe TCDD Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına; Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, KEFTUD Başkan Yardımcısı Atilla Garzan, köy dernek başkanları ve çok sayıda Refahiyeli katıldı.


İftar programında konuşan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, geleneksel olarak her yıl düzenledikleri iftar programları ile aynı sofrada buluştuklarını belirterek, "11 ayın sultanı Ramazan akşamında aynı sofrada buluşarak, Ramazanın manevi atmosferini hep birlikte yaşıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Refahiye Derneği kuruluşundan bugüne kadar hiçbir zaman hiçbir partinin arka bahçesi olmamıştır. Siyasetten hep uzak durmuştur. Tek amacımız hemşehrilerimiz arasında birlik beraberliği sağlamaktır. Bizim için her daim siyaset üstü olan, derneğimizin başkanlığını da yapmış bulunan Erzincanımızın gururu Sayın Binali Yıldırım'ın arka bahçesi oluruz. Başbakanımız Sayın Yıldırım'ın arka bahçesi olmaktan da her zaman onur ve gurur duyarız" dedi.


Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı ve Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir de konuşmalarında, sıladan gurbete selam getirdiklerini ve İstanbul'da yaşayan Refahiyelilerle iftar sofrasında bir arada bulunmaktan büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, Dernek yönetimini yapmış olduğu güzel çalışmalardan dolayı tebrik ettiler.


İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ile Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır da yaptıkları konuşmalarda, Refahiyelilerle iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde tüm Erzincanlıların Binali Yıldırım'a sahip çıkması gerektiğini vurguladılar ve 24 Haziran'dan itibaren İstanbul'u bir Erzincanlının yöneteceğini belirttiler.


Programa telefon bağlantısıyla katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hemşehrilerinin Kadir Gecesini kutlayarak başladığı konuşmasında, "Bizlerin bir yanı Erzincan, bir yanı İstanbul'dur. Bu şehir bize çok şey verdi. Şimdi bende hemşehrilerimin ve İstanbulluların desteğiyle bu şehre olan borcumu ödemek istiyorum. 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde bu hemşehrinize sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum" dedi.Ramazan ayında aynı sofrada bulunmanın manevi atmosferi ile büyük coşku yaşayan Refahiyeliler, bol bol sohbet ederek hasret giderdiler.
Haber Videosu
Yorumlar