AYEDER, ERGAB UYELERiNi iFTARDA AGIRLADI
AYEDER, ERGAB UYELERiNi iFTARDA AGIRLADI


Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) Başkanı Gürsel Sarımaden ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyelerini geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayında da unutmayarak iftar sofrasında ağırladı.


Maltepe sahilde bulunan Hasan Kolcuoğlu Kebap'da düzenlenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AYEDER Danışma Kurulu Üyesi Mustafa Kul ile Televizyon Programcısı Celal Pir'in de katıldığı programda, ERGAB Üyeleri ile iftar sofrasında buluşan AYEDER Yönetim Kurulu Üyeleri, bir arada bulunmanın mutluluğu içerisinde Erzincan gündemi üzerine bol bol sohbet etme imkanı buldular.


İftarın ardından, AYEDER Yönetim Kurulu tarafından, ERGAB Başkanı Sedat Sevim'e doğum günü sürprizi yapıldı. Alkışlar arasında gelen pastayı "İyi ki Doğdun Başkan" sloganları eşliğinde kesen Başkan Sedat Sevim, bu güzel jestten dolayı AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden ve yönetimine teşekkür etti.


Programda konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB ile AYEDER'in bir aile olduğunu belirterek, "AYEDER olarak, belirli zamanlarda akşam yemekleri ve sabah kahvaltılarının yanı sıra geleneksel hale getirdiğimiz iftar sofrasında da ERGAB üyeleriyle bir araya geliyoruz. 11 ayın sultanı mübarek ramazan akşamında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınız için hepinize şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum" dedi.


İstanbul'da ki Erzincanlı gazetecilerin çatısı olan ERGAB'ın kısa sürede güzel birliktelik sağladığını ifade eden Başkan Gürsel Sarımaden, "ERGAB, sivil toplum kuruluşları ile hemşehrilerimiz arasında bir köprü vazifesi görmekte. Sizler, STK'ların sesi nefesi olarak etkinliklerimizi faaliyetlerimizi hemşehrilerimize ulaştırıyorsunuz. Tüm ERGAB Üyelerini özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum.

AYEDER olarak, gerek İstanbul'da ki gerekse de diğer illerde ki Erzincan STK'ları ile Erzincan Konfederasyonu kurulması için görüşmeler yapıyoruz. Yakın zamanda ülkemizin her bir köşesinde bulunan tüm Erzincan STK'larının çatısı olacak Konfederasyonun kurulması için çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.


ERGAB Başkanı Sedat Sevim de konuşmasında, kendilerini iftar sofrasında ağırlayan AYEDER yönetimine teşekkür ederek, "Geçen yıl olduğu gibi bu yılda bizleri iftar sofrasında ağırlayan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden ve yönetim kurulu üyelerine şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek ramazan akşamında AYEDER yönetimiyle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ERGAB olarak, AYEDER ve tüm Erzincan sivil toplum kuruluşları ile güzel ilişkiler içerisinde üstlendiğimiz misyonu en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisindeyiz" dedi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AYEDER Danışma Kurulu Üyesi Mustafa Kul da yaptığı konuşmada, İstanbul'da ki Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasının önemli olduğunu vurgulayarak, "STK'lar, gurbette yaşayan hemşehrilerimizin birlik beraberliğinin sağlanmasına ciddi katkılar sunmaktadır. Bu anlamda ERGAB'ın kurulmasını çok önemsiyor ve sizleri tebrik ediyorum. İstanbul dışındaki illerde de çok sayıda Erzincanlı gazeteci hemşehrimiz var. Onlarında ERGAB ailesine katılması noktasında birlikte çalışmalar yapabiliriz" dedi.


Erzincan'ın depremler sonrasında büyük şehirlere büyük göç verdiğini belirten eski Bakan Mustafa Kul, "Erzincan'ın bir çok sorunun olduğunu biliyoruz. Bunların başın da özellikle devletin yaptığı fabrikaların çoğunun kapanması ile birlikte işsizlik sorunudur. Yeniden farklı projeler üreterek yeniden bu tür fabrikaların açılması için yoğun çalışmalar yapmalıyız.

Türkiye'nin hemen her ilinde hatta Avrupa'nın bir çok ülkesinde Erzincan dernekleri var. Bu derneklerimiz o bölgede yaşayan hemşehrilerimiz arasında ki birlik beraberliği en güzel şekilde sağlamaktalar" dedi.Programda, ERGAB yönetimi tarafından kendilerini iftarda ağırlayan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden'e, Erzincan Temalı Minyatür Tablo hediye edildi. Minyatür tabloyu Başkan Sarımaden'e, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ile eski Bakan Mustafa Kul birlikte takdim ettiler.

Haber Videosu
Yorumlar