KOCAELi ERZiNCANLILAR DERNEGi'NDEN iFTAR
KOCAELi ERZiNCANLILAR DERNEGi'NDEN iFTAR


Kocaeli'nde yaşayan Erzincanlılar arasında ki dayanışmayı, birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla 2017 yılında kurulan Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, düzenlediği iftar programıyla üyelerini buluşturdu.


Derince Çenedağ Mesire Alanında organize edilen ve Eriza Catering Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Özmen'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına; ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, TCDD 1.Bölge İşletme Müdürü Reşat Özmen ile Kocaeli'nde yaşayan çok sayıda Erzincanlı katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında, iftara katılan Erzincanlılar, ezanın okunmasıyla birlikte aynı sofrada buluşmanın manevi atmosferi içerisinde oruçlarını açtılar.


İftar programında konuşan Kocaeli Erzincanlılar Derneği Başkanı Güven Perçem, Kocaeli'nde yaşayan hemşehrilerini iki yıldır iftar sofrasında buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Kocaeli'nde yaşayan hemşehrilerimiz arasında ki dayanışmayı sağlamak için Kocaeli Erzincanlılar Derneği'ni kurduk. 2 yılda hemşehrilerimizin de desteği ile önemli mesafe kat ettik. Bu kısa sürede hemşehrilerimizin buluşup kaynaştığı dernek merkezimizi aldık. Derneğimiz sizlerin ilgisi ve desteğiyle her geçen gün daha da büyümektedir. Geçtiğimiz yıl ramazan ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz iftar programımızı geleneksel hale getirerek, bu yıl 2'inicisini daha yoğun katılımla gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki, önümüzde ki yıl daha kalabalık olacağız" dedi.İftar programına telefon bağlantısıyla katılan Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, iftar programına katılamadığı için üzgün olduğunu ifade ederek, Kocaeli Erzincanlılar Derneği'nin gerçekleştireceği ilk organizasyona mutlaka katılacağını belirtti ve Dernek Başkanı Güven Perçem ile yönetimini güzel çalışmalara imza atmasından dolayı tebrik etti.
Haber Videosu
Yorumlar