KARADAG DERNEGi'NDEN UYELERiNE iFTAR
KARADAG DERNEGi'NDEN UYELERiNE iFTAR


Kemah Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği, her yıl geleneksel olarak organize ettiği iftar programlarının bu yıl 6'ıncısını gerçekleştirerek, Karadağ köylülerini iftar sofrasında buluşturdu.


Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde organize edilen iftar programına; Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERSİAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, Kemahlılar Dernek Başkanı ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Arslan, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmaktaş, Kemahlılar Derneği eski Başkanları Mehmet Oral ve Şerafettin Ulutürk, köy dernek başkanları ile yüzlerce Karadağlı katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında, Karadağ Köylüleri ezanın okunmasıyla birlikte aynı sofrada buluşmanın manevi atmosferi içerisinde oruçlarını açtılar.


İftar programında konuşan Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Adem Yakut, köylülerini her yıl iftar sofrasında buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "11 Ayın sultanı Ramazan ayı, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı aydır. Bu mübarek ayda gurbette yaşayan köylülerimiz ve dostlarımızla aynı sofrada bulunmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.


Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ve Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan da konuşmalarında, Karadağ köylüleri ile iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, birlik beraberlik ayı olan Ramazan ayında kendilerini Karadağ köylüleri ile buluşturan Dernek Başkanı Adem Yakut ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ettiler.


Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da yaptığı konuşmada, Kemah ilçesinin kendisi için çok ayrı bir yeri olduğunu belirterek, "Benim köyüm Refahiye'ye bağlı ama Kemah'a yakın. Benim şehir olarak gördüğüm ilk yer Kemah'tır. Bu güzel akşamda Ramazan'ın bereketini sizlerle birlikte paylaşmanın sevincini yaşıyorum.

23 Haziran'da İstanbul'da seçim yapılacak. Erzincanımızın onuru, gururu ve ülkemize büyük hizmetler yapan, her daim hemşehrilerinin yanında olan Sayın Binali Yıldırım AK Parti'nin adayı. Hep birlikte gece gündüz demeden çalışmalıyız. İstanbul'u gönül adamı ve hizmet adamı hemşehrimize emanet etmeliyiz. Sayın Binali Yıldırım bulunduğu her görevde Erzincanlıların yanında oldu. Şimdi de bizim kendisinin yanında olmamız ve İstanbul'u bir Erzincanlının yönetmesi için var gücümüzle destek vermeliyiz" dedi.
Haber Videosu
Yorumlar