KEMAHLILAR iFTARDA BULUSTU BEREKETi PAYLASTI
KEMAHLILAR iFTARDA BULUSTU BEREKETi PAYLASTI


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin geleneksel iftar programı, "İftarda Buluşalım, Bereketi Paylaşalım" temasıyla bu yılda yoğun katılımla gerçekleştirildi ve gurbette yaşayan Kemahlılar iftar sofrasında buluştu.


Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde organize edilen iftara, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Erzincan eski Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Başkan Yardımcısı Faruk Sezgin ve İhsan Payalan, Mütevelli Heyeti Üyeleri Ahmet Turan Akkaya, İlhami Taşpınar ve Kerim Özcanlı, ERSİAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz ve Erol Yüksel, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Feridun Süngü, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, İstanbul Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, İstanbul Erzincanspor Başkanı Fatih Ersoy, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Kurucu Başkanı Cengiz Toksöz, Kemahlılar Derneği eski Başkanları Mehmet Oral ve Şerafettin Ulutürk, Köy Dernek Başkanları ile çok sayıda Kemahlı katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Arslan, iftar programına katılanlara teşekkür ederek, "Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimizi iftar programı ile hemşehrilerimiz ile iftar sofrasında buluşuyoruz. Birlikte aşımızı paylaşıyor, kardeşlik bilincini pekiştiriyor ve birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.


Dernek çalışmaları hakkında bilgiler de ver Başkan Fahrettin Arslan, 'Kemah Gücünün Farkında' sloganıyla, tüm hemşehrilerimizle el ele vererek, gönül birlikteliği içerisinde çalışıyoruz. Kemah ve Kemahlılar için her şeyin en güzelini yapmanın gayreti içerisindeyiz. 42.Geleneksel Turnuvamızın grup ve çeyrek final müsabakalarını tamamladık. Bu yıl turnuvaya katılan takımlarımızın talepleri doğrultusunda, yarı final ve final maçlarını İstanbul’da oynayacağız. Tüm hemşehrilerimizi bu heyecanımıza ortak olmaya davet ediyorum" dedi.


EKEV Başkanı Sadık Ağca ve Erzincan eski Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy da yaptıkları konuşmalar da, Kemahlılarla iftar sofrasında buluşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, gurbette sosyal cemiyetçilik denildiğinde, akla Kemahlıların birlik ve beraberliğinin geldiğini belirttiler.İftar sofrasında buluşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde bol bol sohbet eden Kemahlılar, iftarlarını açarak, Ramazan ayının manevi hazzını hep birlikte yaşadılar.
Haber Videosu
Yorumlar