iSADAMI KACMAZ, ERGAB'I iFTARDA AGIRLADI
iSADAMI KACMAZ, ERGAB'I iFTARDA AGIRLADI


Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Erzincanlı Gazeteciler Birliği'nin (ERGAB) Mayıs Ayı İstişare ve Dayanışma Toplantısına ev sahipliği yaparak, birlik üyelerini iftar sofrasında ağırladı.


ERGAB üyeleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kış sezonunda her ay bir işadamının ev sahipliğinde organize edilen İstişare ve Dayanışma Toplantılarında bir araya gelen ERGAB Üyeleri, çalışmalarını değerlendirerek fikir alışverişinde bulunuyorlar.


Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz'ın ev sahipliğinde Ataköy Şark Sofrası'nda düzenlenen iftar programına, ERGAB Üyelerinin yanı sıra, Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz, Televizyon Programcısı Celal Pir, Göktürk ve Kemerburgaz İş İnsanları Derneği Başkanı ve Göktürk Dergisi Sahibi Ümit Öner de katıldı.


Toplantının açılışını yapan ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, her ay düzenlenen istişare toplantıları ile bir araya geldiklerini belirterek, toplantıya ev sahipliği yapan işadamı Mustafa Kaçmaz'a teşekkür etti ve Birliğin faaliyetleri ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi.


Toplantıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Mayıs Ayı İstişare ve Dayanışma Toplantısına ev sahipliği yaparak, ERGAB Üyelerini iftar sofrasında buluşturan Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz ve Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz'a teşekkür etti.


ERGAB'ın üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdiğini belirten Başkan Sedat Sevim, "Her ay bir hemşehrimizin ev sahipliğinde organize ettiğimiz toplantıların birlik, beraberliğimize önemli katkılar sunduğuna inanıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan akşamında iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek akşamda bizleri iftar sofrasında ağırlayan Sayın Mustafa Kaçmaz'a şahsım ve ERGAB üyeleri adına çok teşekkür ediyorum.

Sayın Kaçmaz, ülke ekonomisine büyük katkı sunmanın yanı sıra, Erzincanımızın ve ülkemizin birlik beraberliğine de önemli katkılar sunmaktadır. Bir hemşehrisi olarak kendileriyle her zaman gurur duyuyoruz. Mutlusan Elektrik, 81 ilde bayileri bulunan ve dünyada 85 ülkeye ihracat yapan, sektörün lider kuruluşları arasında yerini almıştır. Türkiye'de bir marka olan Mutlusan, dünya markası olma yolunda da hızla ilerlemektedir. Rabbim yollarını açık eylesin" dedi.


Toplantıya ev sahipliği yapan Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz da yaptığı konuşmada, ERGAB Üyeleri ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Sizler Erzincanımızın medarı iftiharlarısınız. Bu mübarek Ramazan akşamında sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanması çok önemlidir. Bunun için hepinizi tebrik ediyorum. Sizler Erzincanımızın birlik beraberliğine önemli katkılar sunuyorsunuz. Erzincanlıların birlik beraberliği tüm ülkemize yansıyacaktır" dedi.

Küçük yaşlarda Erzincan'dan çıkarak İstanbul'a geldiğini belirten işadamı Mustafa Kaçmaz, "Yoksul bir ailenin çocuğu olarak gurbete geldik. Büyük mücadeleler verdik, çok çalıştık. Bugün Allah'a şükürler olsun çok önemli bir noktaya geldik. Türkiye'de 81 ilde ve dünyada 85 ülkede çalışmalar yapıyoruz. Ama hiçbir zaman yüzümüzü başka bire yöne çevirmedik. Memleketimizi her zaman çok önemsedik. Erzincanımız bizim için çok önemli. Her yıl tatilimizi de memleketimizde yapıyoruz.

Bir süredir, üniversitelerde bizim için çok önemli ve geleceğimiz olan gençlerimize, bir sanayici, işadamı olarak, kara lastik ve kara tren ile İstanbul'a nasıl geldiğimi ve bugün bir Türk üreticisi olarak dünya markalarıyla nasıl rekabet ettiğimizi anlatıyorum. Bunun gençlerimizin geleceğine büyük özgüven kattığına inanıyorum" dedi.


Televizyon Programcısı Celal Pir ile Göktürk ve Kemerburgaz İş İnsanları Derneği Başkanı ve Göktürk Dergisi Sahibi Ümit Öner de, ERGAB'ın çok önemli, örnek alınacak bir oluşum olduğunu belirterek, gazetecilerin bir çatı altında toplanmış olmasının kendi aralarında ki dayanışmayı sağlamanın yanı sıra, Erzincan'ın birlik ve beraberliğine de önemli katkılar sunduğuna inandıklarını ifade ettiler.Toplantının sonunda, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, toplantıya ev sahipliği yapan Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz'a, "Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır" diyerek, bakır işlemeli fincan takımı hediye etti.
Haber Videosu
Yorumlar