GENC EKEV, BURSiYERLERi iFTARDA BULUSTURDU
GENC EKEV, BURSiYERLERi iFTARDA BULUSTURDU


Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) bünyesinde faaliyet gösteren ve bursiyerlerden oluşan Genç EKEV'in organize ettiği "Geleneksel Gençlik İftarı" EKEV bursiyerlerini iftar sofrasında buluşturdu.


Fatih'de bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen iftar yemeğine, yoğun ilgi gösteren EKEV bursiyerleri salonu hınca hınç doldurdu.


İftar öncesinde, 25 Mayıs Cumartesi günü EKEV ile ERSİAD tarafından düzenlenecek olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın da katılacağı iftar programı için istişare toplantısı düzenlendi.


Moderatörlüğünü EKEV Başkan Yardımcısı İhsan Payalan'ın yaptığı toplantıya, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Güven Perçem, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, İBB Meclis Üyeleri Ahmet Hamdi Gürbüz ve Şenol Cengiz, Kuruçay Köyleri Dernek Başkanı Oktay Ertuğrul ile Maltepe Erzincanlılar Dernek Başkanı Recep Kaçan katıldı.


Toplantıda, 25 Mayıs Cumartesi günü EKEV ve ERSİAD'ın Wow İstanbul Hotel de organize edeceği geleneksel iftar yemeğine İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın da katılacağı belirtilerek, katılımın yoğun olması için tüm sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düştüğü ifade edildi.


Milletvekilleri ve STK Başkanları, Erzincan'a ve ülkeye büyük hizmetleri bulunan Binali Yıldırım'ın Erzincanlılar için siyaset üstü bir kimliğe sahip olduğunu vurgulayarak, tüm Erzincanlıların 25 Mayıs'ta Wow Hotel de düzenlenecek iftara katılmalarını ve hiçbir parti farkı gözetmeksizin tüm Erzincanlıları Başkan Yıldırım için tek yürek olmaya davet ettiler.


Toplantı sonrasında, milletvekilleri ve STK başkanları EKEV bursiyerleri ile birlikte iftar sofrasında buluşarak, hep birlikte iftarlarını açtılar.

İftar yemeğinde konuşan Genç EKEV Başkanı Kübra Anar, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve Mütevelli Heyeti Üyelerinin her daim yanlarında olduğundan dolayı kendilerine teşekkür borçlu olduklarını ve bursiyer öğrencilerle çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek, birlik ve beraberliklerini daha da pekiştirdiklerini ifade etti.


EKEV Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmada, EKEV'in olmazsa olmazının eğitime katkı olduğunu belirterek, "EKEV, bugüne kadar 50 bin gencimizin katkı sağladı. EKEV'in bugün geldiği noktadaki başarısının en büyük pay sahibi Türkiye'nin onuru, Erzincan'ın gururu başbakanımız ve İBB Başkan Adayımız Sayın Binali Yıldırım'dır. Kendisine huzurlarınızda bir kez daha çok teşekkür ediyorum. EKEV'den burs alarak eğitim gören öğrenciler bugün burs vermeye başladılar. Buda bizleri mutlu ediyor. EKEV, eğitime yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğu inancıyla, öğrencilerimizin eğitimine katkı sunmaktadır" dedi.ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da konuşmalarında, EKEV'in öğrencilere verdiği burslarıyla, yaptığı yurtlarıyla ve faaliyetleriyle örnek bir vakıf haline geldiğini belirterek, tüm Erzincanlıları 25 Mayıs'ta düzenlenecek iftar yemeğinde, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım ile buluşmaya davet ettiler.

Haber Videosu
Yorumlar