BASKAN ASLAN, ERGAB UYELERiYLE BULUSTU
BASKAN ASLAN, ERGAB UYELERiYLE BULUSTU


Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, İstanbul’da bulunan Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek, sohbet etti ve fikir alışverişinde bulundu.


Eyüpsultan Belediyesi Ensari Konağında düzenlenen kahvaltıya, ERGAB Üyelerinin yanı sıra, TBMM Başkanı Özel Kalem Müdür Yardımcısı Emsal Gencalp, Televizyon Programcısı Celal Pir ve Kemahlılar Derneği eski Başkanı Mehmet Oral da katıldı.


Kahvaltıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, yeniden Kemah Belediye Başkanı seçilen Osman Kemal Aslan'ı tebrik ederek, "Osman Başkanımız, beş yıllık belediye başkanlığının ardından, 31 Mart yerel seçimlerinde Kemahlıların büyük teveccühü ile yeniden başkan seçildi. Beş yıllık görev süresi içerisinde, ilçede gönül birlikteliğini sağlamasının yanı sıra, güzel hizmetlere de imza attı. Tekrar seçilmesi de başarılı çalışmalarının teminatı olmuştur. Kendisini tebrik ediyorum ve başarılarının daim olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Sedat Sevim, 5 günlük İstanbul ziyaretinde yoğun programına rağmen kendilerini kırmayarak ERGAB üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Aslan'a teşekkür etti.


Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan da, ERGAB Üyeleriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bugün bu güzel mekanda bizleri ağırlayan ERGAB başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. İstanbul'da görev yapan gazeteci hemşehrilerimiz her daim bizim yanımızda oldular. Güzel ilişkiler içerisinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kemahlı hemşehrilerimizin teveccühü ile yeniden bu onurlu göreve seçildik. Tüm Kemahlılara buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. 5 yıllık görev süremiz içerisinde hemşehrilerimizin güvenine layık olmaya çalıştık. Hiç bir zaman yüzlerini kara çıkarmadık.

5 yıl boyunca, tüm Kemahlılar ile el ele gönül birliği içerisinde Kemahımız için her şeyin en güzelini yapmaya çalıştık. Yollar yaptık, kalıcı eserler yaptık ama en önemlisi gönülleri yaptık. Tüm hemşehrilerimizin birlik beraberlik içerisinde yaşamasını sağladık" dedi.

Yeni dönemde yapacakları çalışmalara da değinen Başkan Osman Kemal Aslan, "En büyük sorunumuz olan konut sorununu TOKİ ile çözüyoruz. İnşallah yarım kalan ihaleyi tamamlayarak 94 konutu ilçemize kazandıracağız. Devlet büyüklerimizden öğretmenevi yapılması sözünü almıştık. Arsamızı bağışladık ve protokolünü imzaladık. İnşallah kısa zamanda yapılacak. Bu dönemde tarihimizi ve kültürümüzü tanıtmak için mücadele edeceğiz. Gelen misafirlerimizi ağırlamamız için öğretmenevine ihtiyacımız var. Doğalgaz sözünü almıştık, bu dönemde Kemahımızı doğalgaza kavuşturmak için çalışacağız. Kemah'a bir kültür evi yapacağız. Kemah'ı turizmde hak ettiği noktaya taşıyacağız" dedi.
Haber Videosu
Yorumlar