ERZiNCANLILAR 24 NiSAN'DA SOLENDE BULUSUYOR
ERZiNCANLILAR 24 NiSAN'DA SOLENDE BULUSUYOR


Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) tarafından düzenlenen 7.Geleneksel Erzincanlılar Şöleni, 24 Nisan 2019 Çarşamba günü İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

AYEDER'in bu yıl 7'incisini organize edeceği Geleneksel Erzincanlılar Şöleni, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda gurbette yaşayan binlerce Erzincanlıyı buluşturacak ve birlik beraberlik içerisinde büyük coşku yaşanacak.


İlknur Kaplan’nın sunuculuğunu yapacağı Erzincanlılar Şöleninde, Türk Halk Müziği Sanatçıları; Hüseyin Turan, Arzu Şahin, Oğuz Aksaç, Özcan Türe, Mustafa & Müslüm Eke, Eda Alakuş, Cengiz Yurtseven, Filiz Kılıç, Göksel Sağlam, Erkan Özbey ve Kenan Balyemez sahne alacak.

17 Şubat 2019 tarihinde yapılması planlanan şölen, yerel seçim öncesine denk gelmesi nedeniyle çeşitli spekülasyonlara sebebiyet vermemek amacıyla 24 Nisan 2019 tarihine ertelenmişti. Erzincanlılar Şöleni için tüm hazırlıklar tamamlandı ve geri sayım başladı.


Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) Başkanı Gürsel Sarımaden, şölenin Erzincanlıların birlik ve beraberliğinin simgesi olduğunu belirterek, "Hemşehrilerimizin birlik, beraberlik ve dayanışmasına büyük katkı sunan şölenimizin 7'incisini yapacağız. Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz. Yalnız taştan da duvar olmaz. Bir araya gelmek başlangıç, bir arada durmak ilerlemek, birlikte olmak ise başarı getirir.

Bizler, metropol şehirde aynı toprağın ayrı düşmüş insanlarıyız. Birlik ve beraberlik meşalesini yakarak yürüdüğümüz yolda Erzincanlılarla bir arada olmak, ellerimizi kenetleyerek Erzincan sevdamızı bir kez daha haykırıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi ve dostlarımızı, birlik ve beraberliğin egemen olacağı, 7.Geleneksel Erzincanlılar Şöleni'nin de aramızda olup coşkumuza ortak olmaya davet ediyoruz" dedi.

AYEDER'in 2009 yılından bugüne, Erzincan ve Erzincanlılara yönelik faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Başkan Gürsel Sarımaden, "Hemşehrilerimizin de destek ve katkılarıyla çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Hemşehrilerimize, eğitim, kültür ve sağlık konularında yaptığımız projeler ile destek olmayı ilke edindik. Bu ilkemiz doğrultusunda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

7.Geleneksel Erzincanlılar Şöleni, 24 Nisan 2019 Çarşamba günü Saat:18.00'de Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek.

Haber Videosu
Yorumlar