EGE ERDEF, ERZİNCAN'IN KURTULUŞUNU COŞKUYLA KUTLADI
EGE ERDEF, ERZİNCAN'IN KURTULUŞUNU COŞKUYLA KUTLADI

Ege Erzincan Dernekleri Federasyonu (EGE ERDEF) Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 102.Yıldönümünü düzenlediği "Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve Kurtuluş Gecesi" ile yoğun katılım ve coşkuyla kutladı.

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren Erzincan Derneklerini bir araya toplayıp Erzincan’a ve Erzincanlılara hizmet etmek amacıyla yola çıkan EGE ERDEF, ilk büyük organizasyonunu büyük katılım ve coşku içerisinde gerçekleştirdi. Geceye, Manisa, Muğla, Denizli, Aydın ve Kuşadası’ndan gelen Erzincanlıların yanı sıra Ege bölgesi siyaseti ve protokolü de yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Gazeteci Yazar Gökhan Çelik'in yaptığı Kurtuluş Gecesi Ege Bölgesinde yaşayan Erzincanlıları buluştururken, 700'e yakın davetli Erzincan'ın kurtuluş coşkusunu birlikte yaşadı.


Programda konuşan ve konuşmasına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Pir Sultan Abdal'ın sözlerinden örnekler vererek başlayan EGE ERDEF Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Yavuz, "Erzincanımızı bütünleştirmek, Erzincanımıza ve hemşerilerimize değer katmak amacıyla EGE ERDEF'i kurduk. Şahsım ve temsil ettiğim EGE ERDEF Yönetimi olarak hiçbir ayrım gözetmeden bütün Erzincanlıların hizmetkarı olmak adına yola koyulduğumuzu bir kez daha burada sizlerin huzurunda ifade etmeninin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Birlik beraberlik için çıktığımız bu kutlu yolda bizlere yarenlik edin, bizleri tamam eyleyin" dedi.

İzmir Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan, İzmir Milletvekilleri Tamer Osmanağaoğlu, Yaşar Kırkpınar ve Cemal Bekle ile Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da konuşmalarında, Erzincan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun yıldönümünü kutlayarak, EGE ERDEF'in bölgede yaşayan Erzincanlıların birlik ve beraberliğine önemli katkılar sunacağına inandıklarını belirttiler.

Gece boyunca, Erzincan’ın eşsiz güzelliklerini yansıtan slayt gösterimi gerçekleştirilirken, Aydın Erzincanlılar Dernek Başkanı Aydın Yüksel tarafından da, EGE ERDEF logosu içinde de kullanılan Çift Başlı Kartal hakkında davetlilere bilgiler verdi.

Kurtuluş Gecesine; İzmir Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan, İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle ve Tamer Osmanağaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ ve Oğuz Şirgan, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Hayrettin Uçak, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Binali Gül, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, İYİ Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Baysal ve 700'e yakın davetli katıldı.

Geceye katılan Erzincanlılar, Türk halk Müziği Sanatçıları Ahmet Yiğit ve Canan Çağlı'nın söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken bol bol halaylar çekerek, Erzincan'ın kurtuluşunu coşkuyla kutladılar.

Haber Videosu
Yorumlar