GURBETTE, 18 ERZiNCANLI MiLLETVEKiLi ADAYI


Açıklama: 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için partiler listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Erzincan dışında, İstanbul, İzmir, Bursa ve Muğla’da toplam 18 Erzincanlı çeşitli siyasi partilerden Milletvekili olmak için yarışacak.
Kategori: Site Haber
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2019, 09:37
Site: Erzincanlilarinsesi.com
URL: http://www.erzincanlilarinsesi.com/haber_detay.asp?haberID=135024 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için partiler listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Erzincan dışında, İstanbul, İzmir, Bursa ve Muğla’da toplam 18 Erzincanlı çeşitli siyasi partilerden Milletvekili olmak için yarışacak.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul'da 4, İzmir'de 1 olmak üzere 5, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 2, İstanbul ve Bursa'da 1 olmak üzere 4, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul'da 4, Muğla'da 1 olmak üzere 5, İYİ Parti ile Saadet Partisi (SP) ise İstanbul'da 2 Erzincanlıyı aday gösterdi.


Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı olarak tarihe geçecek olan Binali Yıldırım, 01 Kasım 2015 genel seçimlerinde olduğu gibi yine İzmir 1.Bölgede 1.Sıradan aday oldu.

AK Parti, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ı İstanbul 1.Bölgede 3.Sıradan, İstanbul Milletvekili Av. Mehmet Doğan Kubat'ı ise İstanbul 3.Bölge 4.Sıradan yeniden aday gösterdi.


AK Parti, Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram'ı bu kez İstanbul 1.Bölge 14.sıradan aday gösterirken, Fuat Kinsiz ise İstanbul 1.Bölgede 30.sıradan Milletvekili adayı oldu.


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Bursa 2.Bölge 1.Sıradan, İzmir Milletvekili Ahmet Tuncay Özkan İzmir 1.Bölge 1.Sıradan ve Ednan Arslan İzmir 1.Bölge 7.Sıradan Milletvekili adayı gösterildi. Ahmet Ünal Çeviköz ise, CHP'den İstanbul 2.Bölge 3.sıra adayı oldu.


MHP, İstanbul 3.Bölgede Ahmet Yiğit Yıldırım'ı 4.sıradan, 01 Kasım seçimlerinde 31.sıradan aday olan Bekir Sıtkı Karausta'yı 12.sıradan, 01 Kasım seçimlerinde 12.sıradan aday olan Bahattin Şengül'ü 13.sıradan, Ergün Siller'i 21.sıradan ve Muğla'da Serkan Şafak'ı 6.sıradan Milletvekili adayı yaptı.


İlk kez seçime girecek olan İYİ Parti, İstanbul 1.Bölgede 11.sıradan Dursun Çolak'ı ve İstanbul 2.Bölge 5.sıradan Coşkun Yıldırım'ı aday gösterdi.

SP ise, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat’ı İstanbul 1.Bölgede 2.sıradan ve Yusuf Yüksel'i İstanbul 1.Bölgede 13.sıradan aday yaptı.


AK Parti, Erzincan’da Başbakan Başdanışmanı ve TCDD eski Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı 1.sıradan aday yaparken, 2.sıradan ise eski İl Başkanlarından Burhan Çakır'ı aday yaptı.

CHP, Erzincan'da 1.sıradan İl Başkanı Ayhan Doğan'ı, 2.sıradan ise Tuğrul Yıldırım'ı aday gösterdi.

MHP, Erzincan’da, 1.sıradan Bekir Aksun'u, 2.sıradan ise Mutlu Özdemir'i aday yaptı.


İYİ Parti'nin Erzincan'da, 1.sıra adayı Ayşe Şükran Alptekin, 2.sıra adayı ise Cenani Doğan Çakmak oldu.

SP ise Erzincan'da, Ali Cebeci'yi 1.sıradan, İbrahim Kutlu'yu ise 2.sıradan aday gösterdi.

Vatan Partisi'nin Erzincan Milletvekili Adayları 1.Sıradan Emrah Taştan, 2.Sıradan ise Savaş Düzgün oldu.