EKEV Üyeleri, 6. Kez "Sadık Ağca" Dedi


Açıklama: Türkiye'de en çok burs veren İl vakfı olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 19. Olağan Genel Kurulunda seçime tek Başkan adayı olarak giren Sadık Ağca, üyelerin tamamının oyunu alarak, oybirliğiyle 6.kez EKEV Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçildi.
Kategori: Site Haber
Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2014
Geçerli Tarih: 22 Ekim 2018, 07:34
Site: Erzincanlilarinsesi.com
URL: http://www.erzincanlilarinsesi.com/haber_detay.asp?haberID=1042Türkiye'de en çok burs veren İl vakfı olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 19. Olağan Genel Kurulunda seçime tek Başkan adayı olarak giren Sadık Ağca, üyelerin tamamının oyunu alarak, oybirliğiyle 6.kez EKEV Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçildi.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda Yapılan EKEV Olağan Genel Kuruluna Erzincanlı İşadamları büyük ilgi gösterdi.


Genel Kurul Toplantısına: Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal,  ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım ve vakıf üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.


Divan Başkanlığını Prof. Dr. Nurullah Gültekin, Kâtip Üyelikleri Latif Yetişkin ve Süleyman Erdemir'in yaptığı Genel Kurul Toplantısı’nda Faaliyet, Gelir-Gider ve Denetme Kurulu Raporlarını Yahya Bayraktar'ın okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ibra edildi.


Genel Kurulda konuşan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, üç bakanın katılımıyla Genel Kurul yapmanın her vakfa nasip olamayacağını söyledi.

EKEV'in çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler de veren Başkan Sadık Ağca, "Hemşehrilerimizin bizlere göstermiş olduğu güvene layık olmak için ve EKEV'i hedeflerine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin birlik, beraberliğiniz ve vakfımıza sağladığınız katkı bizlerin çalışma azmini daha da artırıyor. EKEV’e katkıda bulunan başta bakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere tüm hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Erzincanımızın duayenlerinin isteği ve hemşehrilerimizin desteğiyle bu onurlu göreve devam edeceğiz" dedi.


Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Yavuz Canikli de konuşmasında, işadamları olarak vakfa desteklerinin süreceğini belirterek, “ERSİAD Yönetimi olarak, EKEV Yönetimiyle birlikte Erzincan’ın geleceğine, birlik ve bütünlüğüne hizmet etmeye ve öğrencilerimizin eğitimine destek olamaya devam edeceğiz” dedi.


Sanayi ve Ticaret eski Bakanı ve EKEV Kurucu Başkanı Ali Coşkun da yaptığı konuşmada, EKEV'i zor şartlarla kurduklarını belirterek, “Bir kurumu, kuruluşu oluşturmak oldukça zor, fakat başarıya ulaştırmak ve devam ettirmek daha da zor. EKEV’i hedeflerine ulaştıran ve bugünlere gelmesini sağlayan bu yöneticileri kutluyorum” dedi.


EKEV Başkanı Sadık Ağca'nın damadı olan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da konuşmasında, 66 öğrenciye burs vererek hizmete başlayan EKEV’in, bugün 4 bin öğrenciye burs verdiğini vurgulayarak, "Türkiye’de EKEV haricinde hiç bir vakıf bu kadar öğrenciye burs veremiyor. EKEV’in başarısında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın büyük katkısı var. Vakıftan burs alarak okuyan öğrenciler de mezun olduktan sonra Erzincan’ı unutmayarak destek olup katkıda bulunacaklardır. EKEV’e destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, EKEV’in gün geçtikçe büyüdüğünü ve eğitime yapılan yatırımında Erzincan için meyvelerini vermeye başladığını ifade ederek, "En büyük yatırım İnsana yapılan yatırımdır. Bu yatırım nesilden nesile devam ediyor ve arkası kesilmiyor. O sebepten EKEV’in yaptığı iş oldukça önemli. 1993 yılında temeli atılan vakıf, bugün Türkiye’nin her noktasında bulunan üniversitelerde okuyan Erzincanlı öğrencilere destek sağlıyor. EKEV’i kurup bugünlere getiren ve maddi manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

24’ün önemine de dikkat çeken Binali Yıldırım, 24’ü kafamıza da, gönlümüze de yerleştireceğiz. Bu bir bölgecilik değildir. Bu memleket sevdasıdır.  EKEV’in de bu sevdayla daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum" dedi.


Konuşmaların ardından, EKEV'in yeni Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurulu seçimi yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Sadık Ağca’nın hazırladığı liste Genel Kurul Üyeleri tarafından oybirliğiyle seçildi.

EKEV’in kuruluşundan bugüne kadar Mütevelli Heyeti içerisinde ve Denetleme Kurulunda çeşitli görevlerde bulunan ve 6.kez de Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçilen Sadık Ağca, seçim sonrası yaptığı konuşmada Genel Kurul Üyelerine teşekkür ederek, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

EKEV’in Sadık Ağca Başkanlığında ki Mütevelli Heyetine; Faruk SezginYılmaz ÇetinSaim BahadırAhmet Turan AkkayaYahya BayraktarKadir Akyalçınİlhami TaşpınarYılmaz ErenceSerkan Bayram ve İhsan Payalan seçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Kerim ÖzcanlıBurhan Başaran ve Şerif Bekar seçildiler.