Tarih 30 Eylül 2013, 18:08 

Recep Babacan Tarihe Işık Tutmaya Devam Ediyor

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Vekili Araştırmacı Yazar Recep Babacan, “Oğuz Onbaşı” eserinden sonra, “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” isimli eserini okurları ile buluşturdu.

Yayınlanmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen kitapseverler tarafından büyük ilgi odağı haline gelen eserin önümüzdeki günlerde ikinci baskısı gerçekleşecek.

Proje Yapımcılığını Next&NextStar’ın yaptığı eserin Genel Yayın Yönetmenliğini Sedat Sevim, Genel Yayın Koordinatörlüğünü Ercan Babacan, Editörlüğünü Sultan Haşhaş, Grafik ve Tasarımını Musab Babacan üstlendi.

Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel’in Takdim, Eserin Yazarı Recep Babacan’ın Sunuş yazısının bulunduğu Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı eser 408 sayfadan oluşuyor.

 

 

Abdülhamid Han ile ilgili olarak bu güne kadar birçok kitap yazıldığını ifade eden, Araştırmacı Yazar Recep Babacan, “Abdülhamid Han’ın siyasi ve kişisel dâhiyane hayatını öven eserler bulunduğu gibi dönemini insafsızca eleştiren eserler de yazıldı.

Hatta büyük Sultan bu ülkenin okullarında ‘Kızıl Sultan’ unvanı ile Türk çocuklarına tanıtıldı. Oysa yazılı tarih ve belgeler Sultan Hamid’in insafsızca yargılandığını ortaya koymaktaydı. 20 yıl evvel merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın da işaret buyurduğu gibi ‘Bilim ve teknolojinin bu denli geliştiği bir çağda bu milletin çocuklarına tarih eğitimi diye niçin bunca iftira ve yalan öğrettiklerini anlamakta zorluk çekiyorum.’

2. Abdülhamid Han’ı kötüleme nedenlerini uzun yıllardan beri araştırmaktayım. Abdülhamid Han’ın 33 yıllık saltanatı boyunca yaşadıklarını bir nebze olsun yazmaktan maksadım, sevgili milletime yüce Hakanı bir kez daha hatırlatmaktır. Sarayda geçen hususi hayatlarını hikâye etmek ve tarihimizin son devirlerinde yaşanan ve birçok şahidi bulunan olayları bildirmekle mümtaz bir şahsiyet olan Abdülhamid Han’ın aziz hatırasına ufak bir hizmette bulunmak arzusudur” dedi.

Türkiye genelinde birçok seçkin kitapçıda satışı gerçekleştirilen eserin, birinci baskısının az sayıda kaldığı, yakın zamanda ikinci baskısının yapılacağı ifade edildi.Paylaş