Tarih 27 Aralık 2018, 20:51 

AK PARTi, iSTANBUL ADAYLARINI ACIKLIYOR


Erzincanlıların Sesi / Özel

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul ilçelerinde kaç tane Erzincanlı aday olacağı merakla bekleniyor. AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın olacağına kesin gözüyle bakan Erzincanlılar gözlerini ilçelere çevirdi.

AK Parti, 29 Aralık Cumartesi günü Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek programla, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıklayacak. Aynı toplantıda İstanbul ilçe Belediye Başkan Adaylarının da açıklanacağı bekleniyor.


Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul'dan aday olacağının kesinleşmesi Erzincanlılar arasında sevinçle karşılanırken, hangi ilçede adaylarının olacağını da merakla beklemeye başladılar.

Şuan mevcut da, Güngören, Kağıthane ve Sultanbeyli olmak üzere 3 ilçe Belediye Başkanı Erzincanlı. Bunların üçü de AK Partili, diğer partilerden Erzincanlı Başkan bulunmuyor.


Erzincanlıların Sesi'nin kulislerden edindiği bilgilere göre; 3 dönemdir Kağıthane Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fazlı Kılıç'ın Kartal'dan aday yapılacağı, 2 dönemdir Sultanbeyli Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Hüseyin Keskin'in de yeniden Sultanbeyli'den aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor.


3 dönem kuralına takılan Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman'ın aday yapılmayacağı ve yerine yine bir Erzincanlı olan ERSİAD Başkanlığı görevini yürüten Saim Bahadır'ın aday gösterilmesi bekleniyor.

AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday'ın ise, Şişli'den Belediye Başkan Adaylığının kesinleştiği ileri sürülüyor.

29 Aralık Cumartesi günü açıklanmasına kesin gözüyle bakılan AK Parti'nin Erzincanlı Belediye Başkan Adayları;

Binali Yıldırım; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Fazlı Kılıç; Kartal Belediye Başkan Adayı

Hüseyin Keskin; Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı

Saim Bahadır; Güngören Belediye Başkan Adayı

Ömer Fuat Günday; Şişli Belediye Başkan Adayı


Paylaş