Tarih 18 Aralık 2018, 23:10 

AYEDER'DE GURSEL SARIMADEN GUVEN TAZELEDi


Haber - Foto / İsmail Doğru

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Gürsel Sarımaden, oy birliğiyle tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.


Ataşehir Erdal Eren Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurula; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, Refahiye Dernekler Federasyonu Başkanı Mahmut Kumbar, ERSİAD eski Başkanı Yavuz Canikli, ERSİAD eski Başkan Yardımcıları Mustafa Kaçmaz ve Süleyman Güzel, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve çok sayıda davetli katıldı.


Genel Kurulda konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Genel Kurula katılanlara teşekkür ederek, "2009 yılında Ataşehir Erzincanlılar Derneği adı ile kurulan derneğimiz, 2011 yılında, Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği olarak değiştirildi. 2015 yılında yapılan Genel Kurulumuzda, İstanbul Erzincanlılar Derneği olması kararı alındı. Bu ismin Genel kurulumuzdan iki gün sonra, üyemiz olan kişiler tarafından tescil ettirildiğini öğrendik. Biz ismimizi çalan bu art niyetli insanlar hakkında hukuki işlem yapsak ismi alabilirdik ama bu yola tevessül etmedik. 2016 yılında, ismimizi Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) olarak tescil ettirdik" dedi.


AYEDER'in yıllardır Erzincan'ın birlik beraberliği adına bir çok girişime imza attığını belirten Başkan Gürsel Sarımaden, "Erzincan ilçelerinde dernekler ve federasyonların kurulmasında öncülük ettik. Her yıl Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlediğimiz Erzincanlılar Şöleni ile İstanbul'da yaşayan binlerce Erzincanlıyı buluşturduk. Erzincan'da bir çok okulda okuyan öğrencilere, kırtasiye malzemeleri ve giyecek dağıttık. Bizim tek amacımız Erzincan ve Erzincanlılara hizmettir. Bu hizmeti yaparken de kimsenin inancına, rengine, cinsiyetine ve siyasi düşüncesine bakmayız. Erzincan, gerek milliyet ve inanç, gerek siyasi anlamda farklılıkları yüzyıllardır içinde huzur ile yaşayan bir mozaiktir.

İstanbul’da yaşayan Erzincanlıların birlik ve beraberliği için Bir üst çatı ihtiyacı hasıl olmuştur. Maalesef işlevi olmayan dernek enflasyonu yaşıyoruz. Her yeni kurulan dernek, alt yapısı ve desteği olmadığı için yeni bir bölünme olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölünmeleri önlemek için, İlçelerimizin STK yöneticileri ile yaptığımız toplantılar neticesinde, tüm dernekleri bir Konfederasyon çatısı altında toplamak için çalışmalar başlattık. İstanbul'da ki Biz Erzincanlılar hep 3/5 nöbeti tutuyoruz. Erzincanlılar olarak artık yaşadığımız her yerde bize düşeni almak istiyoruz. Bunu almak içinde birlikte hareket etmeliyiz" dedi.


Divan Başkanlığını Orhan Şahbaz, Katiplikleri Mahmut Kumbar, Murat Akoğlu ve Ercan Boybeyi'nin yaptığı Genel Kurulda, Faaliyet Raporunu Yeliz Yılmaz, Denetleme Raporunu Yalçın Saraçoğlu, Çalışma Raporu, Gelir-Gider Tablosu ve Tahmini Bütçeyi Öznur Talay'ın okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.


Genel Kurulda, 3 yıl olan Yönetim ve Denetleme Kurulu görev süresinin 2 yıla düşürülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Gürsel Sarımaden, üyelerin tamamının oyunu alarak oy birliğiyle yeniden AYEDER'in başkanlığına seçildi.


Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği’nin Gürsel Sarımaden Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Nesimi Beyazsaç, Öznur Talay, Kenan Oral, Nuriye Sarıboğa, Aziz Kondur, Erdal Nas, Ergün Eşiyok, Metin Uludağ, Önel Yavuz, Şükrü Oğuzalp, Yeliz Yılmaz, Gürbüz Erdoğan, İsmail Şahin ve Diren Akar.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Haydar Saraçoğlu, Barış Solum ve Nehir Şahin seçildiler.
Genel Kurula katılan Erzincanlılar, Kültür Merkezi önünde davul-zurna eşliğinde birlik beraberlik içerisinde halaylar çektiler.


Paylaş