Tarih 07 Kasım 2018, 20:07 

KEMAHLILAR Dernegi Fahrettin ARSLAN'a EMANET


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 11.Olağan Genel Kurul toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. 4 yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Oral'ın aday olmadığı Genel Kurulda, seçime tek aday olarak giren Fahrettin Arslan Kemahlılar Derneği'nin yeni Başkanı seçildi.


Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde yapılan Genel Kurula; Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, ERSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, ERSİAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, DHMİ Güvenlik Müdürü Bilgin Kutluğ, Kemahlılar Derneği eski Başkanları Şerafettin Ulutürk ve Ekrem Türkan, Köy Dernek Başkanları ile çok sayıda Kemahlı katıldı.


Genel Kurulda konuşan Dernek Başkanı Mehmet Oral, Genel Kurula katılanlara teşekkür ederek, "Sizlerin teveccühleriyle 4 yıl başkanlık görevinde bulundum. Arkadaşlarımızla birlikte, sizlerinde destekleriyle güzel hizmetler gerçekleştirdik. Kemahlılar Derneği bayrağını hep yükseklere taşımanın gayreti içerisinde olduk. Bugün, bu hizmet bayrağını 4 yıl birlikte çalıştığım kardeşim Fahrettin Arslan'a bırakacak olmanın gururunu yaşıyorum. Kendisinin bu bayrağı daha da yukarılara taşıyacağına inanıyorum. 4 yıllık başkanlığım döneminde her daim yanımızda olan, İlçe kaymakamlarımıza, belediye başkanımıza, işadamlarımıza, gazeteci arkadaşlarımıza ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.


Divan Başkanlığını Sadık Ağca, Katiplikleri Mustafa Kaçmaz ve İhsan Payalan'ın yaptığı Genel Kurulda, faaliyet raporunu Harun Yücedal, Denetleme ve Gelir-Gider Raporlarını Tevfik Başkurt'un okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.


Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Seçime tek aday olarak giren Fahrettin Arslan, üyelerin tamamının oyunu alarak oy birliğiyle Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin yeni Başkanı seçildi.


Seçimin ardından teşekkür konuşması için büyük alkışlar arasında kürsüye çıkan Kemahlılar Derneği'nin yeni Başkanı Fahrettin Arslan, şahsına ve arkadaşlarına gösterilen güvene teşekkür ederek, "Biz bugün almış olduğumuz bu bayrağı arkadaşlarım ve Kemahlıların desteğiyle daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Yapacak çok işimiz, paylaşacak çok fikrimiz ve bunları yapacak çok deneyimli bir ekibimiz var. Kemahlılar, İstanbul'da en eski ve köklü dernekçilerdir. Toplumda hep örnek olmuşlardır. Biz gücümüzün farkındayız, tevazumuzdan olacak ki maalesef bu gücümüzü göremeyenler var. Derneğimizin ve Kemahlıların gücünü ve saygınlığını arttıracağız. 'Kemah Gücünün Farkında' sloganıyla gücümüzü hissettireceğiz. Önceki dernek başkanlarımız ve büyüklerimizle istişare toplantılarımızı arttırarak devam ettireceğiz" dedi.


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Fahrettin Arslan Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Ali Payalan, Kani Akay, Sebahattin Baykuş, Saim Ovayurt, Hüseyin Sarı, Cemal Uyan, Şahin Çulfa, Sedat Menküç, Davut Arslancan ve Hasan Akkaya.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Betül Gezgin, Feramuz Atakul ve Tevfik Başkurt seçildiler.


Paylaş