Tarih 22 Mayıs 2017, 00:28 

ÇİFTLİK MAH. MUHTAR ADAYI DURSUN KAYMAK


İliç'in Uğur Köyünden Dursun Kaymak, 04 Haziran 2017 tarihinde Beykoz İlçesi Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'nde yapılacak olan Muhtarlık ara seçiminde, mahalle halkının talebi üzerine Muhtar Adayı oldu.


Ocak ayı içerisinde vefat eden Çiftlik Mahallesi Muhtarı Yüksel Türkyılmaz'ın vefatı sonucunda, Beykoz Kaymakamı tarafından Mahalle Muhtarlığına atanan Dursun Kaymak, 04 Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan seçimde Muhtar Adayı olacağını açıklayarak, çalışmalarına başladı.


1996 yılından bu yana Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'nde ikamet eden ve aynı mahallede FIRATPEN Üreteci Bayii olan Özipekler Pen Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Kaymak, mahallesine hizmet etmek için Ocak ayında atandığı muhtarlık görevine talip olduğunu açıkladı.


Yoğunlukta Karadenizlilerin yaşadığı mahallede, gerek kişiliği gerekse de güler yüzüyle herkesin sevgisini ve saygısını kazanan Muhtar Kaymak, gelen yoğun isteklere duyarsız kalmayarak aday oldu.


Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi Muhtarı ve Muhtar Adayı Dursun Kaymak, yaklaşık 5 aydır yürüttüğü muhtarlığı devam ettirmek istediğini ifade ederek, "Öncelikle Ocak ayında kaybettiğimiz kıymetli muhtarımız Yüksel Türkyılmaz'a Allah'tan rahmet diliyorum. Muhtarımızın ani vefatı sonrasında, sayın Kaymakamımız tarafından muhtarlığa atandım. Yaklaşık 5 aydır mahalle halkımızla el ele vererek, gönül birliği içerisinde bu görevi yürütüyoruz. 04 Haziran'da seçim yapılması kararı alınmasının ardından halkımızla istişarelerde bulunduk. Benim muhtarlığı yürütmem talebinde bulundular ve aday oldum" dedi.

Çiftlik Mahallesi'nin daha da gelişmesi ve güzelleşmesi için çalışacağını belirten Dursun Kaymak, "Muhtarlık makamı hizmet makamıdır. Merhum muhtarımız Yüksel Türkyılmaz'ın yarım kalmış başarılı çalışmalarını devam ettireceğiz. Her geçen gün büyüyen gelişen mahallemizi, kaymakamlığımız, belediyemiz ve halkımızla birlikte el birliği içerisinde daha da güzel yerlere taşıyacağız. Çiftlik Mahallesi bir ailedir ve her birey bu ailenin evladıdır. Bir çok aday arkadaşımız ile birlikte gayet medeni bir şekilde yarışacağız. Kimse kaybetmeyecek, kazanan ise mahallemiz olacak. Çıktığımız bu kutsal görevde tüm hemşehrilerimin ve dostlarımın desteğini bekliyorum" dedi.


1953 yılında İliç'in Uğur Köyünde doğan Dursun Kaymak, ilköğretimini İstanbul'da tamamladı. 1996 yılından bu yana Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'nde FIRATPEN Üreteci Bayii olan Özipekler Pen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunuyor. Bir çok Dernek, Spor Kulübü ve sosyal projelerde başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Çiftlik Mahalle Muhtarı Yüksel Türkyılmaz'ın Ocak ayında vefat etmesi sonrasında Kaymakamlık tarafından muhtarlık görevine atandı.

Çiftlik Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Kaymak, evli ve 7 çocuk babası.


Paylaş