Tarih 04 Nisan 2017, 01:46 

BÜYÜKGÜMÜŞLÜ DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM GECE


İliç İlçesi Büyükgümüşlü Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organize ettiği Geleneksel Dostluk ve Dayanışma Gecesi'nde buluşan Büyükgümüşlü köylüleri ve davetliler doyumsuz bir gece yaşadı.


Ataşehir'de bulunan Salon Trio da düzenlenen ve ilginin yoğun olduğu geceye katılanlar, Halk Müziği Sanatçılarının söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çektiler.


Geceye; Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ve Kalender Özdemir, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Sarıboğa ile Hasan Fikri Bilgiç, Büyükgümüşlü köylüleri ve davetliler katıldı.


Gecenin açılış konuşmasını yapan Büyükgümüşlü Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Aykın, geceye katılanlara teşekkür ederek, "Dernek olarak köylülerimiz arasındaki dayanışmayı sağlamak ve birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek için bu tür organizasyonlara büyük önem veriyoruz. Sizlerinde bu ilgisi ve destekleri bizleri çok mutlu ediyor" dedi.


Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar da yaptıkları konuşmalarda, Büyükgümüşlü köylüleriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ve bu tür gecelerin birlik beraberlik için önemli olduğunu belirterek, geceyi düzenleyen dernek yöneticilerine teşekkür ettiler.


Geceye katılanlar, Türk Halk Müziği Sanatçıları Nermin Akdemir, Erensoy Akkaya ve Seda Ala'nın söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çekerek doyumsuz bir gece yaşadılar.


Gecede, Büyükgümüşlü Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu tarafından, derneğe ve geceye katkı sunanlara birer teşekkür plaketi takdim edildi.Gecede bulunmanın coşkusunu yaşayan Büyükgümüşlü Köylüleri ve davetliler, güzel organizasyonu gerçekleştirerek kendilerini buluşturan Dernek Başkanı Ahmet Aykın ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ettiler.


Paylaş