Tarih 06 Mayıs 2014, 00:58 

ERSİAD Başkanlığına Yavuz Canikli Seçildi

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) 10. Olağan Genel Kurulu Erzincan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Yavuz Canikli, üyelerin tamamının oyunu alarak, oy birliğiyle Başkanlığa seçildi.

ERSİAD’ın 3 dönemdir Başkanlığını yapan Gülbey Sezgin’in aday olmadığı Genel Kurulda, tek aday olan Başkan Yardımcısı Yavuz Canikli, oy birliğiyle ERSİAD’ın yeni Başkanı seçildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, İstanbul’da ki Erzincanlı sanayici ve işadamlarını bir çatı altında toplamak için kurulan ERSİAD’ın, Erzincan’ın kalkınmasına da katkıda bulunduğunu belirtti.

Başkan Sezgin, “3 dönem ERSİAD Başkanlığı görevinde bulundum. Arkadaşlarımla birlikte görev süremiz içerisinde EKEV ve ilçelerimizin dernekleri ile gönül birliği içerisinde çalışmalar yürüttük. Erzincanlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamanın gayreti içerisinde olduk. Bu bir bayrak yarışıdır, bugün bayrağı bir başka arkadaşımıza devredeceğiz. Görev süremiz içerisinde bizlerden desteğini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

ERSIAD 10.Olağan Genel Kurulunun, Divan Başkanlığını Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Kâtip üyelikleri ise Hulki ŞavkınEyüp Çakar ve Hakkı Ayangil yaptı.

Faaliyet raporunu İbrahim Güner, Denetleme Raporunu Baki Özaslan ve Gelir-Gider bilançosunu Cebrail Uladağ’ın okunmasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar ibra edildi.

Daha sonra yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi. Seçime tek aday olarak giren Başkan Yardımcısı Yavuz Canikli Başkanlığındaki liste oy birliğiyle seçildi.

ERSİAD’ın yeni Başkanı Yavuz Canikli, önceki dönem kendisinin de bulunduğu yönetimden, Erol YükselA.Niyazi SarımadenSinan Bayazıt, İbrahim Güner, Cebrail Uludağ, Mahmut Uçan, Süleyman Güzel, H.Emin Vural ile Denetleme Kurulunda bulunan Baki Özaslan’ı Yönetim Kurulu (Asil) listesine aldı.

ERSİAD’ın 3 yıl görev yapacak olan Yavuz Canikli Başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Erol YükselŞevket ÇalışkanA. Niyazi Sarımaden, Sinan Bayazıt, İ.Baki Özaslan, İbrahim Güner, Cebrail UludağSüleyman Güzel, Mahmut Uçan,  Devrim Poyraz, Aziz Kondur, Doğan Yakut, H. Emin Vural, Doğan Sezgin, Basri Ayangil ve Bekir Değirmencioğlu.

Denetleme Kurulu Üyeleri; Erdal Keklik, Selami Taşpınar ve Hüseyin Akdoğan.

ERSİAD Başkanlığına seçilen Yavuz Canikli, yaptığı teşekkür konuşmasında, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını belirterek, “Şahsım ve arkadaşlarıma gösterdiğiniz teveccühe çok teşekkür ediyorum. ERSİAD’da 3 dönemdir Başkanlık yapan Sayın Gülbey Sezgin başta olmak üzere, bugüne kadar başkanlık ve yöneticilik yapan tüm hemşehrilerimize minnet borçluyuz. EKEV ve yönetimde bulunan arkadaşlarımla birlikte Erzincan’ımız için güzel hizmetler yapma gayreti içerisinde olacağız. Önceliğimiz, Erzincan’ın birlik ve beraberliğini sağlamak olacaktır. Genç girişimcilerimize yol gösterici rehber olacağız. ERSİAD’ımızı, en iyi SİAD yapmak için çalışmalar yapacağız” dedi.
 

 
ERSİAD YENİ BAŞKANINI 3 MAYIS'TA SEÇİYOR

 

Erzincanlıların Sesi (Özel)

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) 10. Olağan Genel Kurulu 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi’nde yapılacak ve 3 yıllık Yönetim Kurulu seçilecek.

ERSİAD Olağan Genel Kurulunda, 3 dönemdir ERSİAD Başkanlığı görevinde bulunan Gülbey Sezgin’in aday olmayacağı ve Başkanlık yarışına, Başkan Yardımcısı Yavuz Canikli’nin seçime tek aday olarak gireceği belirtiliyor.

Başkan Yardımcısı Yavuz Canikli’nin ERSİAD Başkanlığı için aday olacağını açıklamasının ardından, daha önce aday olabileceğini belirten Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz’ın iki adayla seçime girilmesinin ERSİAD’a ve Erzincan toplumuna zarar vereceği düşüncesiyle adaylıktan çekildiği ifade ediliyor.

Mustafa Kaçmaz’ın adaylıktan çekilmesiyle ERSİAD Olağan genel Kurulunda, Yavuz Canikli’nin tek Başkan adayı olarak seçime gireceği belirtiliyor.

www.erzincanlilarinsesi.com’un edindiği bilgiye göre, Yavuz Canikli’nin listesini şekillendirdiği ve mevcut Yönetim Kurulundan Erol Yüksel, İbrahim Güner, Sinan Beyazıt, Niyazi Sarımaden, Cebrail Uludağ, Süleyman Güzel, Mahmut Uçan ve Denetleme Kurulu Üyesi Baki Özaslan’ı Yönetim Kurulu listesine aldığı ifade ediliyor. Başkan Adayı Yavuz Canikli’nin listesinde, Devrim Poyraz, Doğan Yakut ve Doğan Sezgin’in de kesin olarak yer alacağı kulislerde konuşuluyor.

www.erzincanlilarinsesi.com da yazarlıkta yapan Yavuz Canikli 1963 yılında Refahiye’nin Aşağısütlü köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini köyünde tamamladı.1978 yılında babasını kaybetti. 1979 yılında İstanbul’a geldi.

Karaköy semtinde çay ocağı işleten amcasının oğullarının yanında çalışmaya başladı.

Daha sonra, Elektrik toptancısında, çıraklık, tezgâhtarlık, pazarlamacı olarak çalıştı ve 1989 yılında halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Yavuz Pano Elektrik İnş. ve San. Tic. A.Ş.’yi kurdu.

Bir Han’ın hava boşluğunda kurulan Yavuz Pano, bugün 180 çalışanı ve 5 markasıyla üretim yapan sektörün lider kuruluşu haline geldi.

Başarı dolu iş hayatının yanı sıra, sosyal faaliyetler alanında da büyük hizmetlere imza atan Canikli, Aşağısütlü Köyü Derneği’nin kuruculuğunu ve 6 yıl başkanlığını yaptı.

Aralıksız olarak 8 yıl Refahiye Dernek Başkanlığı ve 6 yıldır da ERSİAD Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. EKEV Üyesidir.

İTO 52.Elektrik ekipmanları Başkanı, Elektrikçiler Derneği’nin Kurucusu ve Başkan Yardımcısı, İstanbul Sanayici ve İş Adamları Derneği (İSİAD) Kurucusu ve Başkan Vekili olarak görev yapmakta.

AK Parti Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi görevlerinde bulunmuş, 2007 yılında Milletvekili aday adayı olması nedeniyle bu görevlerinden istifa etmiştir. Halen AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete devam etmekte.

Çengelköyspor Kulübü’nde 6 yıl Yönetim Kurul Üyeliği, 2 yıl da Kulüp Başkanlığı yaptı.

Yarım kalan eğitimini tamamlamak için azim ve gayretle çalışan Yavuz Canikli, Lise eğitimini Ümraniye’de akşam Lisesinde tamamladı. Girdiği Üniversite sınavında istediği okul için yeterli puanı alamayınca, özel bir Üniversite’de İşletme fakültesinden 2012 yılında mezun oldu ve Mastır için hazırlık yapmakta.

İşi gereği dünyanın dört bir yanını gezmekte, kendini ve şirketini geliştirmeye devam etmekte. Yurt dışı piyasalarında daha etkin olmak için Ukrayna Kiev’de bir şirket kurup, üretimlerini Ukrayna ve Rusya pazarına daha hızlı sokmayı düşünmekte olan Yavuz Canikli, bütün ülke insanına “Daha çok çalışalım üretelim ki, dünyada var oluşumuzun gereğini yerine getirmiş olalım” diyor.


Paylaş