istanbul'da 49 ERZiNCANLI BELEDiYE MECLiS UYESi
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde AK Parti, CHP ve İYİ Parti'den Belediye Meclis Üyeliği için yarışan 80 Erzincanlı adaydan 49 tanesi Belediye Meclis Üyesi seçilme başarısı gösterdi.
istanbul'da 49 ERZiNCANLI BELEDiYE MECLiS UYESi


31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde AK Parti, CHP ve İYİ Parti'den Belediye Meclis Üyeliği için yarışan 80 Erzincanlı adaydan 49 tanesi Belediye Meclis Üyesi seçilme başarısı gösterdi.

Önceki dönem 23 olan Erzincanlı Meclis Üyesi sayısı bu dönemde büyük oranda artarak 49'a yükseldi. Toplam 49 Meclis Üyesinden 10 tanesi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi.

İstanbul ilçelerinde AK Parti'den 31, CHP'den 17, İYİ Parti'den ise 1 Erzincanlı Meclis Üyesi seçilerken, AK Parti'den 8, CHP ve İyi Parti'den ise 1'er Erzincanlı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

AK Parti'den, Ahmet Hamdi Gürbüz, Kübranur Uslu, Elif Bulut Gezen, Adem İnce, Eyüp Çakar, Şenol Cengiz, Şahmettin Yüksel ve Sezgin Batıgün, CHP'den Abdullah Der ile İYİ Parti'den Suat Sarı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi.

 

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ


Bağcılar; Ergün Siller

Bahçelievler; Yeliz Alacatlı ve Nail Karaman

Başakşehir; Recep Gülbahar

Beyoğlu; Şenol Cengiz ve Kübranur Uslu

Büyükçekmece; Sami Sertadım

Çekmeköy; Şahmettin Yüksel ve Mustafa Emrullah Gür

Esenler; Nevzat Çatak

Eyüpsultan; Ahmet Hamdi Gürbüz

Fatih; Mehmet Zafer Alsaç ve Cebrail Uludağ

Gaziosmanpaşa; Serdar Zeki Çoban

Kağıthane; Abdullah Çağdaş, Sezgin Batıgün ve Sinan Beyazıd

Küçükçekmece; Mahmut Yılmaz

Kartal; Elif Bulut Gezen

Pendik; Hakan Öğütçü ve Semanur Alioğlu Kaşıkcı

Sarıyer; Tolga Savun

Sancaktepe; Muzaffer Kabakcı ve Şahset Akansu

Sultanbeyli; Mahmut Güneş

Sultangazi; Adem İnce

Şişli; Eyüp Çakar ve Hatice Kargın Kep

Ümraniye; Kenan Ertem

Üsküdar; Fahrettin Arslan ve Hüseyin Çakmaktaş

 

CHP BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ


Ataşehir; Abdullah Der

Avcılar; Murat Tercan

Bahçelievler; Hüseyin Uçak

Bakırköy; Cem Özbey

Beşiktaş; Cengiz Tatar ve Rıza Gül

Kadıköy; Mustafa Günalp

Kartal; Özlem BulutYasin Ünder

Maltepe; Kemal Hasgül, Zeynep Babacan ve Cem Kahraman

Pendik; Haydar Erkol

Sancaktepe; Tuncay Saraç

Şişli; Zehra Cemre Özyalçın

Ümraniye; Filiz Öztürk Çelik ve Hüseyin Karaköse

 

İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Kağıthane; Suat Sarı.
Haber Videosu
Yorumlar